Dr Robert Young – nowa biologia

Chyba wypróbowałam już większość diet… Nie idzie mi coś to odchudzanie, cały czas mam wrażenie, że nie o to wszystko w tym chodzi. Bo owszem, zgubię kilogramy, ale czuję się podle – jestem jakaś osłabiona, bez energii. Mówi się, że diety oczyszczają organizm, ale po zakończonej diecie zaraz wszystko wraca do tej niechcianej „normy”.

Dlatego, gdy przeczytałam artykuł o Robercie Youngu i jego teorii, dotyczącej zasadowego trybu żywienia

Dr Robert Young i Dieta pH

– pomyślałam – może to jest właśnie TO! Tak naprawdę przecież szukam sposobu na żywienie na całe życie, porywanie się na diety jakoś mnie już nie pociąga… Robert Young napisał książkę pod tytułem „Próbowałam już wszystkiego, żeby schudnąć”. Autor jest jednym z najsławniejszych ekspertów w dziedzinie mikrobiologii i biochemii na świecie. Zajmuje się też szeroko rozumianą suplementacją. Mówi się o nim, że jest geniuszem, gdyż odkrył on, ze źródłem chorób nie są bakterie, jak większość z nas twierdzi, ale nadmierna toksyfikacja. Przez nią właśnie w sposób niekontrolowany namnażają się naszym ciele mikroorganizmy, które produkując z kolei własne toksyny, niszczą organizm. To wszystko co złe dla naszego zdrowia jest spowodowane przez nadmierne zakwaszenie. Dr Young twierdzi, że jeżeli organizm ma zdrowy poziom pH, bakterie nie są w stanie się rozmnażać i niszczyć równowagi wewnętrznej – a co za tym idzie – powodować chorób. Więcej! Od poziomu pH zależy też tworzenie nowych, zdrowych komórek i regeneracja organizmu. Ta jego teoria nazwana została mianem Nowej Biologii, która namawia nas: potraktuj swoje ciało jak zbiornik wody, w którym pływa ryba. Ta ryba to odzwierciedlenie naszych wewnętrznych organów. Poprzez wodę dostarczamy tej symbolicznej rybie pokarm, woda także odprowadza zanieczyszczenia, które się tworzą. Co się stanie, gdy to wodne środowisko zatrujemy lekami, złym jedzeniem, zakwasimy je nadmiernie? Wiadomo, że „ryba” czyli nasze wewnętrzne organy ucierpią. A jeśli zadbamy o odpowiednie pH – będziemy czuli się zdrowo, schudniemy i co ciekawe – pozbędziemy się np. alergii.

Robert Young dał nam też gotową receptę JAK to zrobić, opracował bowiem produkty, które pomagają odzyskać równowagę biochemiczną organizmu. W artykule, o którym mówię znajdziecie wskazówki jak dietę ph przeprowadzić. Jako ciekawostkę dodam, że z wiedzy dr Younga korzystają nawet astronauci podczas lotów kosmicznych. Program suplementacji naukowca to hit NASA.  Warto poczytać i spróbować!

Woda alkaliczna – źródło życia

Dużo mówi się o tym, że powinniśmy pić dużo wody. Ale niewiele znajdziemy informacji o tym JAKĄ tę wodę powinniśmy pić. Moja mama po ataku kamicy nerkowej trafiła do szpitala, gdzie lekarz powiedział jej, żeby starała się unikać wody wysokozmineralizowanej. Drugi lekarz w przychodni z kolei stwierdził, że powinna unikać picia wody z kranu… Zainteresowana tematem postanowiłam poczytać o wodzie w Internecie i znalazłam ciekawą stronę o wodzie Jaka woda jest zdrowa, która moim zdaniem pomoże mamie (i nie tylko jej) zwalczyć chorobę nerek i poprawić stan zdrowia. Podstawą naszego życia jest woda, to wiemy wszyscy, jeszcze ze szkoły. Człowiek rodząc się, ma w swoim organizmie 90% wody i pH 7,45. Dorosły – 70%, a wraz z dojrzewaniem wzrasta też zakwaszenie organizmu. Starzenie naszego ciała, to nic innego jak proces utraty płynów w organizmie.
Woda ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu, wszystkie procesy metaboliczne zachodzą właśnie w płynach ustrojowych, czyli w krwi, limfie, płynach komórkowych, a także w ślinie, sokach żołądkowych moczu i żółci. Niezbędny zatem jest stały poziom płynów i właściwe stężenie elektrolitów. Warto mieć świadomość, że woda, którą pijemy na co dzień, ma obcą strukturę dla organizmu. Wynika to z tego, że spożywamy duże ilości kawy, herbaty, soków z kartonów i napojów gazowanych. Często to zamiast nawadniać organizm doprowadza do jego odwodnienia. To z kolei narusza równowagę wodno-elektrolitową. Dlatego tak ważne jest spożywanie odpowiedniej ilości wody wysokiej jakości.
Nadmierna kwasowość osłabia wszystkie komórki organizmu, wpływa na powstawanie takich chorób jak cukrzyca, migrena, nowotwory, kamica nerkowa i żółciowa, dna moczanowa, reumatyzm. Zakwaszenie organizmu zmusza go do pobierania wapnia, sodu, potasu i magnezu – z naszych organów i z kości, bowiem w ten sposób nasze ciało próbuje zneutralizować kwasy i wyeliminować je. Co najgorsze – ten stan przebiega całkiem bezobjawowo.
Co wpływa na zakwaszenie organizmu? Po pierwsze nieodpowiednia dieta, bogata w mięsa, pieczywo, kawę i słodycze, po drugie – codzienny stres, życie w pośpiechu. Organizm magazynuje toksyny i kwasy w tkance tłuszczowej. Jednocześnie poprzez tkankę tłuszczową izoluje najważniejsze organy, czyli serce, nerki i wątrobę przed dostępem substancji toksycznych. Można więc powiedzieć, że tycie jest w jakimś sensie sposobem na ratowanie organizmu. Ale otyłość z kolei źle wpływa na jego funkcjonowanie, więc na pewno trzeba szukać innej drogi. Dodajmy, że odkwaszenie organizmu może ułatwiać pozbycie się tkanki tłuszczowej. Właściwie każda dieta powinna rozpoczynać się od niwelowania nadmiaru kwasów.
Zakwaszanie objawia się problemami z koncentracją, odczuwaniem zmęczenia, spadkiem odporności i rozdrażnieniem. Takie środowisko jest wręcz idealne do tworzenia się wielu chorób, także zmian grzybiczych, co może prowadzić do powstawania zmian nowotworowych. Najlepszą metodą odkwaszenia organizmu jest unikanie stresu, aktywność fizyczna, właściwa dieta i picie wody o odczynie alkalicznym. Taka woda ma właściwości przeciwutleniające, usuwa z organizmu wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się komórek.

Naukowiec, który wymyślił wodę zasadową (alkaliczną) Sang Whang, stwierdził, że nie ma możliwości jej przedawkowania – nadmiar zostanie wydalony przez nerki poza nasz organizm. Woda alkaliczna od wielu lat stosowana jest przez mieszkańców Japonii i Korei. Długość życia ludzi z tamtego rejonu jest wyjątkowo długa, a naukowcy japońscy twierdzą, że zmiana wody na zasadową może przywrócić właściwe pH organizmu już w kilka tygodni.
A skąd zdobyć wodę alkaliczną?
Wodę można alkalizować za pomocą jonizatorów lub poprzez dodawanie zasadowych minerałów. Już po 2 tygodniach regularnego picia wody alkalicznej można zaobserwować wzrost pH w ślinie i w moczu. To wytwarza prawidłowe środowisko do funkcjonowania organizmu. Woda alkaliczna jest najprostszym sposobem również na odpowiednie nawodnienie organizmu, poleca się ją osobom odchudzającym się, ludziom starszym i dzieciom. Jak twierdzą naukowcy woda zasadowa jest trzy razy lepiej wchłaniana, w porównaniu do tej z kranu, czy wody butelkowanej. Jest to bardzo tanie i mało kłopotliwe w zdobyciu lekarstwo. Nie zamierzam przejść obok tematu obojętnie.

Równowaga kwasowo-zasadowa

Większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że aby nasz organizm mógł w prawidłowy sposób funkcjonować, musi być zawarta w nim równowaga kwasowa-zasadowa. Kiedy zostanie zaburzona tzn. kiedy w naszym ciele będzie więcej kwasów niż zasad, wtedy zaczynają się pojawiać różnorakie problemy. Niestety współczesna medycyna jest bezsilna w walce z nimi.

Czytaj dalej

Acydoza

Niestety w dzisiejszych czasach większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że cierpi na acydozę. Obecnie niezbyt dobrze znaną chorobę ludzkości. Dlaczego? Ze względu na jej powszechne występowanie, a także na nie wiedzę ludzi w tym temacie. Na acydozę cierpią nie tylko osoby starsze, ale i również dzieci. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że acydoza została uznana za coś „zupełnie” normalnego.  Za schorzenie z którym każdy musi sobie „jakoś” poradzić. Ale czy to jest normalny stan rzeczy? Moim zdaniem nie!

Czytaj dalej

Woda zjonizowana niszczy cukrzycę

Nie wiem czy wiesz, ale woda zjonizowana jest jedną z najlepszych wód jakie istnieją jeśli idzie o jakość. Woda alkaliczna, bo tak właśnie inaczej nazywa się woda zjonizowana ma wiele prozdrowotnych działań. Przede wszystkim zapobiega ona powstawaniu cukrzycy w naszym ciele, a także pomaga z nią walczyć, kiedy już zapadniemy na nią. Jak udowadniają badania naukowe przeprowadzone przez Niemieckich i Japońskich naukowców systematyczne picie wody alkalicznej nie tylko zmniejsza poziom insuliny we krwi, ale i także powoduje, że cukrzycy mogą żyć niemal bez żadnych większych problemów. Niestety cukrzyca staje się w dzisiejszych czasach co raz to bardziej popularna, i co gorsza cierpią na nią nie tylko ludzie w podeszłym wieku jak było to niegdyś, ale i również osoby młode, a ich liczba rośnie w zastraszającym tempie. Do cukrzycy przyczynia się – oprócz rzecz jasna tej wrodzonej, wiele czynników. Między innymi zła dieta, brak ruchu, a także stres.

Czytaj dalej

Sport a woda zjonizowana

Wiele sportowców zastanawia się nad tym czy pod czas treningów mogą pić wodę jonizowaną? Oczywiście, że tak. Oni powinni tym bardziej ją pić ze względu na swój intensywny tryb życia, a także wyczerpujące treningi. Jeśli sportowiec ćwiczy – przygotowując się do zawodów uwierz mi, że czeka go wiele godzin intensywnego treningu, który najczęściej kończy się zakwasami.

Czytaj dalej

Woda zjonizowana jako najlepszy suplement diety

Nie wiem czy wiesz, ale woda zjonizowana jest nazywana przez wielu ludzi suplementem diety, który jest jedyny w swoim rodzaju i co za tym idzie bardzo korzystny dla naszego organizmu. Jak zapewne wiesz z lekcji chemii woda stanowi podstawę naszego życia. Bez niej człowiek nie przeżył by nawet tygodnia. Wszystkie komórki w naszym organizmie wręcz „kąpią się” w wodzie.

Czytaj dalej

Żywa woda a odchudzanie

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę tego, ale wiele osób, kiedy myśli o odchudzaniu – zastanawia się ile czeka ich wy życzeń w drodze do upragnionej sylwetki. Niestety każda osoba, która chce się odchudzić musi się z nimi liczyć. Pod czas odchudzania należy przede wszystkim zmniejszyć ilość spożywanego jedzenia, a także dopilnować, aby jedzenie, które jemy było jak najwyższej jakości. Odpowiednia dieta to połowa sukcesu, no i oczywiście ćwiczenia fizyczne również są bardzo ważne. Jeśli nie zadba się o któryś z tych elementów, wtedy nasze odchudzanie może skończyć się nie powodzeniem. Jaką dietę należy stosować podczas odchudzania?

Czytaj dalej

Woda chlorowana

Woda chlorowana, to taka, która nie jest niezbyt korzystna dla naszego organizmu. Dlaczego? Między innymi dlatego, że pijąc tą wodę możemy swojemu ciału wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Dlaczego? Otóż, aby odpowiedzieć sobie na to pytanie powinnyśmy dokładniej się przyjrzeć jej składowi. Owa woda składa się oprócz soli mineralnych, również z dodatkowych toksycznych substancji takich jak chlor czy też fluor.

Czytaj dalej

zakwaszenie organizmu

Zakwaszenie organizmu jest to niezbyt dobre zjawisko. Najczęściej występuje u ludzi, którzy jedzą zbyt dużo jedzenia obfitego w kwasy. A kwasy w naszym ciele nie są zbyt pożądane. Aby w naszym ciele wszystko było w jak najlepszym porządku musi zostać zachowana równowaga kwasowo-zasadowa. Kiedy zostanie ona rozchwiana może to doprowadzić do wielu schorzeń. Między innymi nadciśnienia, wysokiego cholesterolu, miażdżycy, zawału serca a nawet nowotworów.

Czytaj dalej