Żelki to słodycze, których popularność rośnie z roku na rok na całym świecie. Nie trafiają tylko do najmłodszych grup konsumentów, ale również do tych starszych, nawet dorosłych osób. Ich symbolem jest właśnie marka Haribo, produkująca żelki, które zdecydowanie są najbardziej rozpoznawalne na całym świecie. Co warto o nich wiedzieć i dlaczego to właśnie żelki Haribo stały się takie wyjątkowe?

Żelki Haribo produkowane są przez firmę HARIBO GmbH & Co. KG – pochodzi ona z Niemiec, a jej historia sięga aż 1920 roku. Same żelki produkowane są przez nią od roku 1922, więc już za kilka lat będziemy obchodzili ich setną rocznicę powstania.

Historia, która warto poznać

Żelki Haribo mogą cieszyć nasze podniebienia dzięki osobie Hansa Riegela – to właśnie on założył firmę, która rozpoczęła produkcję żelków. Zanim jednak do tego doszło, pracował on przez kilka lat jako cukiernik, jednak postanowił założyć własny biznes, co udało mu się po zakończeniu I Wojny Światowej. Początkowo działania młodego Niemca były bardzo skromne, podobnie jak skala jego produkcji – najlepiej świadczy o tym fakt, że początkowo przedsiębiorstwo funkcjonowało w domu przedsiębiorcy. Przełomowym okazał się wspomniany rok 1922 – to właśnie wtedy Hans rozpoczął produkcję tzw. złotych misiów – żelków, które stały się symbolem całej marki Haribo, rozpoznawalnym na całym globie.

Haribo – czemu to wyjątkowe żelki?

Bez wątpienia to właśnie marka Haribo jest numerem jeden, jeżeli mowa o producentach żelków na świecie. Jest też to marka najbardziej rozpoznawalna, najchętniej wybierana przez konsumentów, do tego mają o żelkach Haribo jak najlepsze zdanie, są one uważane za lepsze od tych, które produkuje konkurencja.

Czy faktycznie tak jest i nie dość, że różnią się one od konkurencji, to są też od niej lepsze? Wszystko wskazuje na to, że tak i nie jest to tylko marketing firmy. Podczas wielu testów konsumenci podkreślali, że żelki marki Haribo są dla nich nieco słodsze niże te innych marek, do tego są miększe, co przekłada się na doznania smakowe i wrażenia z konsumpcji danych żelków.

Wielu klientów podkreśla również fakt, że żelki Haribo po prostu dobrze wyglądają. Dla wielu to istotna kwestia. Same misie (czy żelki w innym kształcie) nie są zdeformowane, jak zdarza się to w przypadku innych marek.

Dodatkowo, Haribo stawia klienta na pierwszym miejscu. Widać to dobrze np. w momencie, gdy kieruje się żelki do obywateli krajów islamskich. W innych częściach świata żelki produkowane są zazwyczaj z żelatyny wieprzowej. Tutaj, z oczywistych, religijnych względów, nie jest to możliwe, dlatego Haribo stosuje zamienniki – wszystko po to, aby ich żelki były dostępne dla każdego.

Szeroka oferta dla szerokiego grona klientów

Niezależnie od tego, czy jesteśmy fanami żelków w ich klasycznej formie, czy też lubimy eksperymenty z kolorami, smakami czy samym składem, żelki Haribo na pewno mają nam do zaoferowania naprawdę wiele. Jak już wspominaliśmy, marka ta rozwija się od blisko 100 lat, ma więc ogromne doświadczenie we wprowadzaniu na rynek nowości. Cały czas są one obecne i pojawiają się dość często, jednak w wielu przypadkach są one ograniczone np. do danego rejonu świata. Wynika to z różnic w upodobaniach konsumenckich, w smakach, które są lubiane przez dany naród, lub odwrotnie. Przykładowo, możemy odnieść się tutaj do Polski – w innych krajach próżno szukać tak dużej ilości produktów o smakach takich, jak truskawkowy czy brzoskwiniowy.

Różne smaki, kształty, kolory, posypki, nadzienia – to wszystko sprawia, że z szeroką ofertą po prostu warto się zapoznać. To prawdziwy festiwal smaków, który zaskakuje nas na każdym kroku. A dać się zaskoczyć warto, podobnie jak spróbować słodyczy, których nigdy wcześniej nie próbowaliśmy.

Żelki – jak powstają?

Aby powstał konkretny żelek, wszystko musi rozpocząć się od jego projektu. Kiedy zostanie on wykonany, za pomocą specjalnych urządzeń jest on skanowany, a na jego podstawie powstają projekty 3D. Kiedy wersja komputerowa jest już gotowa, na podstawie projektu powstaje model wykonany z gipsu – do jego wykonania niezbędna jest specjalna, wysokiej klasy frezarka. Model gipsowego żelka potrzebny jest po to, aby dzięki niemu mogły powstać również gipsowe stemple. Te zaś potrzebne są po to, aby za ich pomocą wykonać odciski na specjalnych tacach. To dopiero one wypełniane są specjalną masą, z której ostatecznie powstają żelki. Jak już wspominaliśmy, sama masa składa się obecnie w dużej części z wieprzowej żelatyny. Jak widać, sam proces nie jest prosty i posiada wiele etapów. Zmieniał się on jednak na przestrzeni lat, ten przedstawiony tutaj to jego najbardziej aktualna wersja, dostosowana do najnowszych technologii, które można wykorzystywać.

Zakup żelków Haribo w internecie

Jeżeli szukacie żelków Haribo w sieci, zapraszamy do sklepu internetowego www.Kuri.com.pl – mają oni w swojej ofercie ogrom znakomitych żelków, które na pewno Was zachwycą. Nie inaczej będzie z ich cenami, są w końcu naprawdę okazyjne. Jesteśmy pewni, że takie rozwiązanie to nie tylko wygoda i oszczędność, ale również dostęp do słodyczy i żelków, które trudno dostać w tradycyjnych sklepach czy supermarketach!

kuri

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *