Związek dwojga ludzi opiera się przede wszystkim na okazywaniu uczuć. Jednym z fundamentów udane związku czy małżeństwa jest seks. W życiu pary może dojść do sytuacji, gdzie mężczyzna ma problemy, o których najzwyczajniej wstydzi się mówić. Chodzi tu oczywiście o zaburzenia erekcji. Znaczna część mężczyzn w momencie wystąpienia problemu bagatelizuje go, co przekłada się na pogorszenie relacji z partnerką. Czym są zaburzenia erekcji? Jest to sytuacji, w której mężczyzna nie jest w stanie ”stanąć na wysokości zadania” Oczywiście jednorazowe problemy nie oznaczają większych problemów, gdy jednak sytuacja powtarza się kilka razy może to oznaczać właśnie zaburzenia erekcji.

 Leczenie oraz przyczyny

Z zaburzeniami erekcji należy w pierwszej kolejności udać się do lekarza. Nawet jeśli problem występuje po raz pierwszy to nie należy ignorować problemu.

Problemy z erekcją mogą występować z różnych powodów. Mogą to być zarówno kłopoty natury zdrowotnej, jak i psychicznej. Pierwsza wizyta u lekarza przeprowadzana jest przeważnie w formie rozmowy. Wbrew pozorom to niezwykle ważny etap zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z problemami na podłożu psychologicznym. Taka rozmowa bez wątpienia powinna być całkowicie szczera.

Lekarz na samym wstępie musi zlecić wykonanie podstawowych badań takich jak poziom cukru, testosteron, cholesterol czy USG prostaty. Jeśli wyniki badań są w normie należy szukać głównie w psychice.

Osoby z nadwagą czy otyłością są szczególnie narażone na zaburzenia erekcji. Wynikają one z nadmiaru tkanki tłuszczowej. Przekłada się to bezpośrednio na zwiększoną ilość estrogenu czyli damskiego hormonu, który u mężczyzn nie jest pożądaną rzeczą. Poziom testosteronu ulega zaś zmniejszeniu, co wiąże się z mniejszym popędem seksualnym, aż w końcu doprowadza do problemów z erekcją.

Problem zaburzeń erekcji może dotyczyć osób w każdym wieku. Dotyczy to przede wszystkim młodych mężczyzn, rozpoczynając swoje życie seksualne. Bardzo często dochodzi do sytuacji, że mężczyzna ma strach przed odbyciem stosunku. Stresuje się tym, że może nie zadowolić kobiety bądź zostanie przez nią wyśmiany.

Jeśli chodzi zaś o osoby dojrzałe to boją się one, że nie dadzą rady sprostać wymaganiom partnerki z powodu zmniejszonych zdolności fizycznych. Jak widać najczęstszymi problemami u mężczyzn jest obawa przed reakcją partnerki.

Leczenie

Prócz pomocy lekarza czy seksuologa, można zrobić bardzo wiele także we własnym zakresie. Osoby z nadwagą bardzo często borykają się z problemami erekcji. Jest to związane z mniejszą produkcją testosteronu, a zwiększoną ilością estrogenu w organizmie. Redukując nadmierny tłuszcz poziom estrogenu również się zmniejsza. Warto również włączyć dodatkową aktywność fizyczną, która pobudzi ciało. Jeśli problemy występują przed nadciśnienie i cholesterol to warto zmniejszyć ilość tłuszczy zwierzęcych w diecie. Odpowiednio zbilansowana dieta jest w stanie zdziałać cuda.

Jeśli problemy dotyczą natury psychicznej to warto udać się z problem do seksuologa, który postara się wyeliminować istniejący problem. Najczęściej kuracja odbywa się w formie rozmowy, podczas której trzeba być szczerym. Jedynie taka forma jest w stanie przynieść oczekiwane rezultaty.

Tabletki na erekcję

Alternatywą dla wielu panów bez wątpienia są tabletki na erekcje. Można je dostać bardzo łatwo w każdej aptece. Część z nich kupimy bez recepty, niektóre niestety musi przepisać sam lekarz. Na rynku dostępne są dziesiątki preparatów, które są skuteczne. Można do nich zaliczyć między innymi viageon.

Działanie tabletek na erekcję opiera się o oddziaływanie na krążenie, co przekłada się na podwyższenie drożności naczyń. Dzięki temu do członka napływa znacznie większa ilość krwi, co pozwala uzyskać erekcję. Tabletki są skutecznym rozwiązaniem w momencie gdy problem leży po stronie fizycznej, a nie psychologicznej.

Wybierając środek należy dokładnie zweryfikować jego działanie. Tabletki na erekcję należy kupować jedynie z pewnych źródeł, przede wszystkim w aptekach. Należy również dodać, że środki bez recepty opierają się głównie o suplementy. Znacznie skuteczniejsze będą środki przepisane przez lekarza.

Podsumowanie

Reasumując, zaburzenia z erekcją mogą być związane z problemami fizycznymi, jak i psychologicznymi. Do najczęstszych przyczyn fizycznych zaliczamy choroby takie jak cukrzyca, cholesterol, nadciśnienie, nadwaga i otyłość. W takim wypadku niezbędna jest zmiana diety oraz wprowadzenie aktywności fizycznej. Jeśli zaś chodzi o problemy psychologiczne to warto udać się do seksuologa.

Alternatywnym rozwiązaniem są zaś tabletki na erekcję np. viageon. Najlepsze środki przepisywane są na receptę i faktycznie pomagają. Należy zawsze pamiętać by kupować środki przebadane z potwierdzonym działaniem oraz z pewnych źródeł, jakimi są apteki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *