Olej rycynowy to niezwykle korzystny olej, który może leczyć wiele chorób i dolegliwości.

Olej rycynowy był tradycyjnie używany jako produkt kosmetyczny od wieków. Niestety, w dzisiejszych czasach został zastąpiony drogimi, komercyjnymi produktami, które często są obciążone niebezpiecznymi substancjami chemicznymi.

Olej rycynowy ma silne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze i jest bogatym źródłem minerałów, witamin takich jak witamina E, białka oraz Omega 6 i 9 czyli korzystnych kwasów tłuszczowych. Zapewnia niesamowite efekty dla skóry i włosów, ponieważ jest niezwykle bogaty w kwas rycynolowy.

Jest tradycyjnie stosowany jako miejscowe leczenie trądziku i różnych schorzeń skóry, wysypek, wypadania włosów itp.

Po nałożeniu na skórę głowy zapobiega utracie włosów i leczy je. Jego silne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne zwalczają infekcje skóry głowy, zapalenie mieszków włosowych i łupież, natomiast kwas rycynolowy zwiększa krążenie krwi do głowy, a tym samym wspomaga wzrost włosów.

Kwas ten równoważy także poziom pH skóry głowy, wspiera naturalne oleje i neutralizuje negatywne skutki działania chemikaliów w szamponach, odżywkach i innych produktach do pielęgnacji włosów.

Jest bogaty w składniki odżywcze i ma silne właściwości lecznicze. Poza tym, że jest tani i niedrogi, może zdziałać cuda, jeśli chodzi o skórę i włosy.

Ze względu na gęstą konsystencję może być trudno zastosować go bezpośrednio, dlatego należy go rozcieńczyć przed użyciem.

Zmieszaj ją z olejem kokosowym w równych ilościach i nałóż tę korzystną kombinację na skórę głowy i uszkodzone, suche i rozdwojone końce. Pozostaw to na godzinę. Aby go lepiej rozprowadzić, możesz masować skórę głowy.

Powtarzaj to dwa razy w tygodniu, przed umyciem włosów. Jeśli chcesz leczyć suche i rozszczepione końcówki włosów, nakładaj je codziennie. Po prostu weź kilka kropli na dłoń i wetrzyj go w kręcone włosy. Zostaw to, aby działał w nocy.

Spróbuj od razu, a efekty cię zaszokują!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *