Tusze do rzęs należą do podstawowych kosmetyków, które można znaleźć w łazience lub też na toaletce każdej kobiety.  Służą one dodawaniu oku zalotności i podkreśleniu  naturalnego piękna. Bez tuszu do rzęs makijaż byłby niepełny. Jakie produkty można więc znaleźć na rynku i czym kierować się przy wyborze tuszu do rzęs? W jaki sposób się nim posługiwać, by osiągnąć optymalny efekt wyeksponowanego i dużego oka?

Rodzaje tuszów do rzęs

Pośród poszczególnych rodzajów tuszów do rzęs można wyróżnić takie produkty jak:

  • tusz wydłużający
  • tusz pogrubiający
  • tusz podkręcający
  • tusz odżywczy
  • tusz z mikrowłóknami
  • tusz z bazą

Wydłużające tusze do rzęs sprawdzą się szczególnie dla kobiet, które nie mogą się poszczycić długimi naturalnymi rzęsami.  Dzięki zastosowaniu takiego kosmetyku, można sprawić, że rzęsy wydłużą się nawet o kilka milimetrów. Dzieje się tak ze względu na zastosowanie substancji, które lekko otaczają włos i go wyciągają.  Z kolei tusz pogrubiający to doskonały kosmetyk dla pań, które mają bardzo cieniutkie rzęsy. Zastosowanie tego kosmetyku sprawia, że stają się one niejako gęstsze, a oko bardziej wyraziste.

Dla pań, które pragną efektu podkręcenia prostych rzęs stworzono tusze do rzęs podkręcające włoski.  Zawierają one substancje, które niejako kurczą włosek i przy tym go podkręcają. Z kolei tusze odżywcze są dodatkowo wzbogacone w witaminy, oleje i inne substancje sprawiające, że włoski rosną szybciej i mogą się znacznie wydłużyć w czasie stosowania kosmetyków.  To podwójna korzyść z używania kosmetyku, który stosuje się praktycznie codziennie.

Nowością na naszym polskim rynku są tusze do rzęs zawierające mikrowłókna.  Są to małe włoski, które podczas nakładania tuszu przyczepiają się do rzęs i je zarówno wydłużają jak i pogrubiają.  Mikrowłókna nie osypują się. Można dzięki nim uzyskać efekt  bardziej spektakularny, niż podczas używania zwykłego tuszu do rzęs. W takiej sytuacji nie ma potrzeby używania sztucznych rzęs na pasku. Z kolei tusze z bazą są zazwyczaj dwustronne.  Po jednej stronie znajduje się pojemniczek z białą substancją, którą nakłada się na rzęsy by je pogrubić i wydłużyć. Po wyschnięciu bazy, sięga się po szczoteczkę z drugiej strony opakowania i pociąga rzęsy czarnym tuszem. Taki produkt również pozwala osiągnąć efekt sztucznych rzęs.

Jak używać tuszu do rzęs, by osiągnąć piękne efekty?

  By uzyskać efekt ładnego oka, potrzeba nie tylko dobrej jakości tuszu do rzęs, ale także odpowiedniej techniki nakładania.  Przede wszystkim robi się to po skończeniu makijażu oka. Brzegi szczoteczki dokładnie trzeba wytrzeć z nadmiernej ilości tuszu do rzęs.  Najlepiej zrobić to za pomocą chusteczki higienicznej. Następnie nakłada się tusz od nasady aż po same końce, wykonując delikatne ruchy szczoteczką w boki.  Jedna warstwa nie powinna być zbyt gruba. Po wyschnięciu pierwszej warstwy, nakłada się kolejną, a jeżeli chce się osiągnąć jeszcze bardziej spektakularny efekt, można również nałożyć trzecią warstwę.  Po całkowitym wyschnięciu tuszu, warto użyć spiralki lub specjalnego grzebyczka, aby rozdzielić poszczególne włoski. Wtedy rzęsy nie będą wyglądały jak nieestetycznie posklejane nóżki pająka, czego każda kobieta chce za wszelką cenę uniknąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *