Suszarki do włosów są to urządzenia elektryczne, które charakteryzują się doskonałymi parametrami. W szybkim czasie wysuszą nawet bardzo mokrą czuprynę. Są one stosowane zarówno przez mężczyzn jak i przez kobiety. W dzisiejszych czasach występują one w kompaktowych wydaniach i w nieco większych wersjach. W zależności od potrzeb, można wyróżnić wiele rodzajów suszarek z odmiennymi funkcjami. Ważne jest to, że suszarka do włosów umożliwia ,,okiełznanie” fryzury. Bardzo często włosy bez wysuszenia suszarką nie prezentują się zbyt ładnie, puszą się i ,,sterczą” na boki.

Suszarki do włosów – wyposażenie każdej łazienki

                     Suszarka do włosów jest to niezbędne urządzenie elektryczne w każdej łazience. Jej obsługa jest bardzo prosta, występuje w niej kilka włączników za pomocą których można ustawić odpowiedni program suszenia, albo w ten sposób można również wybrać jakąś dodatkową opcję. Warto wiedzieć, iż suszarka pomaga bardzo dobrze wysuszyć mokre włosy i dzięki niej można ułożyć piękną fryzurę. Z tego urządzenia korzystają zarówno kobiety jak i również mężczyźni. Suszarki wykorzystywane są w domach ale także i w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Te używane w domach są przeważnie mniejszych rozmiarów. Są wygodniejsze i bardziej poręczne od tych profesjonalnych. Suszarki posiadają różne opcje, przeważnie jest to:

  • jonizator powietrza,
  • zimny nadmuch,
  • dyfuzor,
  • opcja turbo czyli szybsze suszenie włosów.

Funkcjonalność suszarek do włosów

               Suszarki do włosów posiadają zróżnicowane funkcje. Otóż, jedne spowalniają a inne przyspieszają proces suszenia włosów. Funkcja jonizatora jest umieszczona zarówno w suszarkach domowych jak i tych profesjonalnych, wykorzystywanych w salonach fryzjerskich. Funkcja ta pomaga w ułożeniu pięknej i bujnej fryzury, co jest również ważne, włosy nie elektryzują się i nie puszą. Włosy są wygładzone i wyglądają lepiej, dlatego wiele osób korzysta z tej opcji w suszarce. Zimny nadmuch powoduje zamykanie się łusek włosów. Włosy wtedy są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne, zachowują one lepszą kondycję. Obie funkcje są bardzo przydatne w suszarkach do włosów. Pomagają w suszeniu i układaniu włosów. Im więcej opcji ma suszarka tym wyższa jest jej cena, warto brać pod uwagę wszystkie za i przeciw. W suszarkach zawsze jest regulacja stopnia nawiewu. Warto zwrócić uwagę na ilość tych stopni regulacji. Dzięki tej funkcji można dostosować tempo suszenia do swoich, indywidualnych potrzeb. Jeśli ustawiony będzie najmocniejszy nawiew, to wysuszenie powinno zająć mniej niż dziesięć minut. Oczywiście wszystko również zależy od kondycji włosów i od ich długości. Suszarka do włosów dużo szybciej wysuszy włosy krótsze niż dłuższe. Dyfuzor jest to funkcja, która wpływa na wygląd włosów. Nadaje piękną fryzurę i podnosi włosy od nasady. Niegdyś funkcja ta była dostępna jedynie w suszarkach profesjonalnych używanych w gabinetach fryzjerskich. Dziś opcja ta jest dostępna w większości suszarek i każdy może z niej korzystać w swoim domu w swojej suszarce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *