Najczęstsze objawy bólu zęba to ostry, pulsujący lub stały ból, obrzęk wokół zęba, gorączka i ból głowy.

W większości przypadków ból zębów jest wynikiem ubytków, ale może być również wynikiem innych przyczyn, takich jak:

Próchnica
Uszkodzone wypełnienie
Ząb z zęba
Zakażone dziąsła / choroba dziąseł
Złamanie zęba
Powtarzające się ruchy, takie jak żucie twardych pokarmów lub mielenie zębów
Wybuch zębów (u małych dzieci)
Nieprawidłowy zgryz

Obecnie mamy wiele opcji do wyboru, aby ukoić ból zęba, ale przed nowoczesną stomatologią ludzie stosowali tylko naturalne środki.

Jednak te naturalne alternatywy są bardzo skuteczne i mogą być bardzo pomocne, gdy cierpisz na ból zęba i wolisz unikać wizyty u dentysty.

Oto dwanaście najbardziej skutecznych:

Olejki eteryczne

Jedno z badań z 2014 r. Wykazało, że:

„Płukanki z olejków eterycznych okazały się równie skuteczne w hamowaniu płytki nazębnej. Badanie przeprowadzone przez Pizzo et al. wpływ hamowania blaszki aminowej / fluorku cynawego i olejków eterycznych na płytkę nie wykazał istotnej różnicy w skuteczności obu.

Ponieważ chlorheksydyna powoduje zabarwienie zębów przy długotrwałym stosowaniu, olejki eteryczne mogą być stosowane jako alternatywa dla płukania chlorheksydyną. Olejki eteryczne wykazały również działanie przeciwdrobnoustrojowe przeciwko poddziąsłowym pijawatom. ”

Aby uzyskać najlepsze efekty, użyj goździków, olejku z drzewa herbacianego, mięty pieprzowej, mirry, cynamonu i mięty ogrodowej.

Herbata miętowa

Badanie z 2013 r. Wykazało, że olejek z mięty pieprzowej ma silne właściwości antyseptyczne, które są użyteczne przeciwko patogenom doustnym. Powinieneś pić herbatę miętową z łyżeczką liści mięty pieprzowej moczoną przez 15-20 minut, aby leczyć nieświeży oddech i bóle zębów.

Olejek goździkowy

Olejek goździkowy jest bogaty w eugenol, który ma silne właściwości antyseptyczne i znieczulające, które niszczą drobnoustroje i łagodzą ból dziąseł. Badania wykazały, że jest równie skuteczny jak benzokaina w bólach odrętwienia.

Należy połączyć kilka kropli tego oleju z łyżeczką oleju kokosowego i za pomocą wacika nanieść mieszaninę na bolesny obszar. Gdy miejsce jest zdrętwiałe, usuń je i umyj usta. Możesz również żuć kilka goździków za pomocą bolesnej strony jamy ustnej.

Ekstrakt waniliowy

Zapach wanilii łagodzi niepokój związany z bólem zęba, a zawartość alkoholu łagodzi ból. Dlatego też nałóż wanilię na palec i rozetrzyj ją na bolesny ząb dwa razy dziennie, aby złagodzić ból.

Pasta z Turmeric

Wymieszać łyżeczkę proszku z kurkumy, kilka kropli olejku z mięty pieprzowej i łyżkę oleju kokosowego i przygotować pastę. Następnie umyć zęby i pozostawić na kilka minut. I spłucz.

Ma silne właściwości antywirusowe i antybakteryjne i pomoże zwalczyć nieświeży oddech, podrażnienia, zaczerwienienie dziąseł i plamy z zębów.

Ginger Cayenne Paste

Zmieszaj kajennę i imbir w równych ilościach, dodaj trochę wody i przygotuj pastę. Następnie nałóż go na bolesne miejsce za pomocą wacika i pozostaw, aby działał, aby złagodzić ból i obrzęk, zwalczyć infekcję i kontrolować krwawienie.

Salt Water Gargle

Dodaj łyżeczkę soli do filiżanki wrzącej wody, a gdy tylko się ochłodzi, przepłucz ją przez pół minuty. To złagodzi ból i infekcje, usunie gruz i ułatwi obrzęk.

Mirra

Według RDH „właściwości ściągające mirry pomagają w stanach zapalnych, a płukanie może przynieść dodatkową korzyść w postaci redukcji bakterii”. Aby przygotować domowe mirrę płuczącą, dusić łyżeczkę mirry w 2 szklankach wody, pozostawić do ostygnięcia i użyć kilka razy w ciągu dnia.

Surowy czosnek

Czosnek skutecznie zwalcza grzyby, bakterie i wirusy. Powinieneś zmiażdżyć goździk, pozostawić na kilka minut, aby aktywować jego związki, dodać trochę soli i nałożyć na bolesny ząb. Możesz również żuć goździk kilka razy dziennie za pomocą dotkniętego zęba.

lód

Aby złagodzić obrzęk i ból przed pójściem do dentysty, nałóż lód lub zimny kompres na policzek.

Guma do żucia

Obszar wokół złamanego zęba lub wokół zęba, w którym brakuje wypełnienia, jest podrażniony i bolesny. Aby złagodzić ten ból, żuć gumę po przeciwnej stronie jamy ustnej i nałóż ją na bolesny ząb.

Akupresura

Naciśnij dłoń po uszkodzonej stronie, w miejscu, w którym znajduje się podstawa palca wskazującego i kciuka, i przytrzymaj przez kilka minut. To pobudzi uwalnianie endorfin, które złagodzą ból.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *