Mumio jest bardzo charakterystycznym suplementem. W jego skład wchodzą minerały z najodleglejszych masywów górskich, co dodatkowo w oczach potencjalnego korzystającego sprawia, że jest traktowany jako produkt na wskroś unikalny. Wszechstronne działania lecznicze, jakie może posiadać ten preparat, zostały odkryte już kilka tysięcy lat temu. Mumio otrzymuje się ze skał w Himalajach. Ma bardzo szerokie zastosowanie w dziedzinie medycyny naturalnej. Mumio w dosłownym znaczeniu brzmi „wzmacniający”, więc jest to preparat przede wszystkim na wzmocnienie pracy kości, trzustki, tarczycy oraz całego układu trawiennego. Naukowcy potwierdzają, że regularne stosowanie mumio poprawia pracę całego naszego organizmu. Substancja organiczna ma swoje istnienie w procesie obumarcia materii złożonej z glonów, roślin wszelkiego rodzaju, porostów ze szczelin górskich, a także pozostałości po lawach wulkanicznych. Mumio jako substancja odznacza się dość smolistą konsystencją oraz brązowym kolorem. Na pierwszy rzut oka przypomina nieco żywicę drzew. Ma ogromne uznanie wśród mieszkańców Dalekiego Wschodu.

 Munio – znaczenie dla medycyny

Preparat ten posiada wiele innych nazw, w każdej części świata nazywa się go inaczej. Przykładowe nazwy to:

  • „krew górka”
  • „życiowy eliksir”
  • „cudowny balsam”
  • „sok skalny”
  • „kamienny miód”
  • „wosk góry”
  • „górski miód”

Mumio jako preparat leczniczy znany był już w czasach starożytności. Wszystko zaczęło się od tego, iż ludzie zaobserwowali poprawiającą się kondycję u zwierząt, gdy te powracały po przebywaniu w rejonach skalnych. Już Arystoteles oraz Avicenna polecali antyseptyczne właściwości związków organicznych i nieorganicznych, pochodzących z gór. Leczyły one wiele dolegliwości na czele ze:

  • złamaniami
  • migrenami
  • wszelkimi stanami zapalnymi

W dawnych czasach mumio było postrzegane jako panaceum na choroby możnych, czyli ważnych person, władców, osób zasłużonych dla kraju oraz historii. Zwykły śmiertelnik miał do substancji bardzo utrudniony dostęp. Mumio było droższe od klejnotów, sprowadzano specyfik z najodleglejszych zakątków Chin czy Indii.

Munio – w czym pomoże?

W dziedzinie medycyny naturalnej mumio polecane jest jako jeden z najlepszych środków. Pomaga właściwie na wszystkie dolegliwości. Powinien zaopatrzyć się w ten preparat każdy, kto zmaga się na co dzień z:

Najwięcej badań na temat przydatności mumio w leczeniu chorób przeprowadzono w Rosji oraz Indiach. Badania dały zadziwiające rezultaty. Teraz mumio w dalszym ciągu jako produkt leczniczy znajduje się z dala od wiodącego nurtu farmakologii. Medycyna alternatywna udostępnia ten środek w formie tabletkowej, proszkowej, roztworowej. Można zaopatrzyć się także w czopki oraz maści. Zauważalna jest coraz bardziej rosnąca popularność mumio w różnych stronach świata, także i u nas, w Europie. Być może w niedalekiej przyszłości doczekamy się tego, że specyfik ten stanie się wiodącym lekiem głównego nurtu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *