Dziś zawód fryzjera wszedł w nową fazę aktywności. Fryzjerzy coraz częściej nie zatrudniają się już jedynie na stałych etatach w zakładach, ale tworzą własną działalność gospodarczą, która uprawnia ich do częstszej pracy poza domem. Mobilnemu fryzjerowi najbardziej do pracy potrzebny jest samochód, aby wszędzie dotrzeć na czas, a także profesjonalne, markowe sprzęty fryzjerskie. Zaliczymy do nich przede wszystkim wielofunkcyjne lokówki do włosów. Sklepy z wyposażeniem zakładów fryzjerskich oferują różne lokówki do włosów, ale współczesne modele bardzo silnie zostały dostosowane do mobilnego trybu działalności mistrza fryzjerstwa. Mają kilka ważnych i cennych cech, których w lokówkach produkowanych jeszcze 5 lat temu nie znajdziemy, a przynajmniej nie znajdowaliśmy w tak wyraźnym stopniu, jak dziś. Nowoczesne lokówki do włosów mają efektowne, metaliczne obudowy. W tej chwili coraz bardziej odchodzi się od obudowy z elementami tworzyw sztucznych. Nagrzanie się lokówek do wysokiej temperatury sprawia, że istnieje ryzyka spalenia się delikatnej struktury plastikowej, ryzyko pożaru jest więc duże. Metaliczne elementy obudowy w lokówkach do włosów są więc bezpieczniejsze.

Lokówki do włosów z bonusami.

Bonusy, jakie mają współcześnie produkowane lokówki, występują najczęściej w formie wymiennych końcówek, dzięki którym można sobie na głowie zakręcić nie tylko klasyczne loki anielskie, ale także różne inne fryzury, o odmiennych fakturach i stopniu skręcenia włosa. Loki wykonywane przez nowoczesne lokówki do włosów mogą być więc drobniutkie lub bardzo szerokie, wszystko zależy od naszej kreatywności i otwartości na łączenie ze sobą poszczególnych fryzur. Działania na włosach z pomocą nowoczesnych lokówek zmieniają się w prawdziwą zabawę. Fryzjer w ogóle nie czuje, że pracuje, w każdej chwili można zmienić efekt, rozprostować wybrany wcześniej i wykonany typ loków, aby nadać im inny rodzaj sprężystości i efektowności. Przygotowane do pracy lokówki do włosów nawet przy nagrzewaniu są w pełni bezpieczne, ponieważ dołączone zostały do nich metalowe podstawki. Dzięki temu nagrzewająca się lokówka nie dotyka delikatnych blatów, wykonanych np. z drewna.

Lokówki do włosów – co można z nimi zrobić?

Z pomocą nowoczesnych lokówek do włosów możliwe jest powołanie do życia różnego typu fryzur. Jedne znamy dosyć dobrze, inne zostały wyparte z naszej świadomości, aby po wielu latach znów powrócić. Popularne fryzury, przy których nie może się obejść bez użycia lokówki do włosów, to:

  • fale anielskie – więcej
  • bob podkręcany
  • podkręcana asymetria
  • klasyczne afro
  • włosy wywijane na zewnątrz
  • włosy podwijane do wewnątrz
  • miszmasz lokowy (loki o różnej grubości na jednej głowie)

Nowoczesne lokówki do włosów to sprzęty oparte na nowoczesnych technologiach. Czas ich przydatności jest znacznie dłuższy, niż u sprzętów produkowanych jeszcze dziesięć lat temu. Żadna profesjonalna fryzjerka nie powinna ignorować faktu konieczności posiadania dobrej lokówki do włosów, bo tak naprawdę to właśnie ona wraz z nożyczkami stanowić będzie trzon podstawowych narzędzi do pracy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *