Po 40. roku życia kobiety doświadczają zmian w kilku aspektach, emocjonalnych, fizycznych i psychologicznych. Starzenie się zmniejsza pamięć, zwiększa stres i powoduje uderzenia gorąca.

Kobiety używały szałwii przez wiele lat, aby złagodzić nieprzyjemne objawy menopauzy, więc ujawniamy kilka korzyści płynących z olejku z szałwii i sposobów jego wykorzystania.

Zapobiega zakażeniom

Zgodnie z wynikami badania z 2015 r., Miejscowe stosowanie tego olejku leczy rany i zwalcza infekcje skóry, ponieważ ma silne właściwości antyseptyczne i przeciwbakteryjne. Pamiętaj jednak, aby nie używać go na otwartych ranach i stosować tylko 5 kropli.

Zawiera hormony

Zawiera dietetyczne estrogeny z roślin, które są dobroczynnymi naturalnymi fitoestrogenami, które regulują poziom estrogenu i wspomagają zdrowie macicy.

Ponieważ starzenie się zwiększa ryzyko zachorowania na raka, zdrowie macicy powinno być na najwyższym poziomie, aby zmniejszyć ryzyko raka macicy i jajnika. Wysoki poziom estrogenów prowadzi do wielu problemów zdrowotnych, takich jak nowotwory oparte na estrogenach, niepłodność i policystycznych jajników.

Zastosowanie tego oleju zoptymalizuje poziom estrogenu. Jedno z badań z 2004 r. Wykazało, że ten olej jest silnym naturalnym lekarstwem na depresję, ponieważ obniża poziom kortyzolu nawet o 36%. Wdychaj mędrca z butelki, aby poprawić nastrój i zrównoważyć hormony

Poprawia krążenie

Szałwia przyspiesza metabolizm, ponieważ przenosi więcej tlenu do mięśni i ważnych organów ciała. Obniża również ciśnienie krwi, a tym samym rozluźnia mózg i tętnice.

Aby przygotować domowej roboty mędrzec szałwiowy, wymieszaj 6 kropli szałwii, 3 krople cynamonu, 6 kropli geranium różanej i 12 kropli mandarynki, wlej mieszaninę do butelki z rozpylaczem, dodaj wodę i spryskaj mieszaninę na ciele .

Pomaga w trawieniu i reguluje poziom cholesterolu

Szałwia stymuluje wydzielanie soku żołądkowego i żółciowego, przyspieszając tym samym metabolizm i łagodząc skurcze, wzdęcia, dyskomfort w jamie brzusznej i niestrawność.

Pomaga również w absorpcji minerałów i minerałów, a także leczy wrzody, zaparcia i wspomaga zdrowe wypróżnienia. Jego silne działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne obniża poziom cholesterolu i wspomaga zdrowie serca.

Wystarczy dodać 5 kropli do ciepłego kompresu i nałożyć go na brzuch, delikatnie masując.

Łagodzi stres

Problemy rodzinne, problemy z pracą i wszystkie inne codzienne niedogodności prowadzą do zwiększonego poziomu stresu w latach czterdziestych. Jednak ten olejek wzmacnia mentalną siłę ducha i pewność siebie oraz zapobiega lękowi i strachowi. Powinieneś po prostu wymieszać 6 kropli i 2 krople oleju pomarańczowego lub olchowego.

Pomaga spać

Ma silne właściwości uspokajające, równoważące hormony i redukujące stres, więc szałwia leczy bezsenność i poprawia jakość snu.

Aby przygotować swój własny balsam szałwiowy, wystarczy wymieszać 10 kropli z ½ szklanki oleju kokosowego, 10 kropli oleju lawendowego, ½ szklanki oliwy z oliwek i ½ szklanki wosku pszczelego w podwójnym kotle. Dobrze wymieszaj i po 10 minutach wylej do odpowiedniego pojemnika.

Poprawia kondycję skóry

Jest również bogaty w octan linalilu, który jest naturalnym związkiem fitochemicznym, który łagodzi suchość skóry, stany zapalne i wysypki, zapobiega trądzikowi i reguluje produkcję oleju w skórze. Użyj tego oleju, aby nawilżyć skórę i zapobiec zmarszczkom. Można go również łączyć z olejkiem kokosowym lub jojoba w równych ilościach.

Łagodzi ból menstruacyjny

Szałwia skutecznie łagodzi objawy PMS, leczy skurcze, zmniejsza apetyt na pokarm, zapobiega huśtawkom nastroju i leczy wzdęcia.

Ma właściwości przeciwskurczowe i zmniejsza częstotliwość skurczów i skurczów w macicy. Łagodzi także bóle głowy i brzucha oraz uspokaja impulsy nerwowe.

Według badań przeprowadzonych na Oxford Brooks University, ten olejek eteryczny w aromaterapii leczy lęk  i łagodzi ból fizyczny podczas porodu.

Aby uspokoić ból menstruacyjny, dodaj 4 krople szałwii do oleju kokosowego lub jojoba i nałóż środek zaradczy na zaatakowany obszar.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *