Deskorolka elektryczna w dzisiejszych czasach jest pojazdem nowoczesnym, bardzo modnym i designerskim. Sprawia ona dużą ,,frajdę” w trakcie poruszania się nią. Można na niej jeździć rekreacyjnie albo po to, aby dostać się do jakiegoś konkretnego punktu. Nowoczesne deskorolki elektryczne występują w różnej gamie wzorów, motywów oraz kolorów. Warto wiedzieć, iż dystans, jaki można pokonać dzięki naładowanej baterii, zależy od rodzaju samej deskorolki oraz od terenu a także i od stylu jazdy. Teren płaski pozwala przekroczyć daną odległość w stosunkowo szybkim czasie.

Cechy deskorolki elektrycznej

                 Deskorolka elektryczna jest nowoczesnym pojazdem elektrycznym, który w dzisiejszych czasach, dwudziestego pierwszego wieku, cieszy się bardzo dużą popularnością. Z deskorolki elektrycznej korzystają teraz młodsi i starsi użytkownicy, ma ona dużo atutów. Dzięki niej można w szybkim czasie przetransportować się w dane miejsce. Warto wiedzieć, iż ten wyżej wymieniony pojazd wyposażony jest w specjalny akumulatorek, dzięki któremu jazda jest w ogóle możliwa. Komputer pokładowy znajdujący się w tej deskorolce, pełni niezwykle istotną funkcję, otóż odpowiada on głównie za utrzymanie równowagi osoby, która się na niej porusza. Deskorolka jest to pojazd elektryczny, który posiada dwa koła, połączone są one ,,deską”. Na deskorolce elektrycznej można jechać maksymalnie dwadzieścia kilometrów w przeliczeniu na jedną godzinę. Deskorolka elektryczna jest troszkę większa, natomiast też zdecydowanie cięższa od standardowej deski (bez silnika). Opony deskorolki elektrycznej, nie mają dętek. Dzięki temu, nie istnieje ryzyko pęknięcia opony.

Poruszanie się na deskorolce elektrycznej

             Jazda na deskorolce elektrycznej, tylko z początku nauki może przysporzyć trochę kłopotu, ponieważ trzeba nauczyć się utrzymywania równowagi. Natomiast, już po kilku jazdach, poruszanie się na deskorolce, nie powinno sprawiać absolutnie żadnych problemów i kłopotów. Warto wiedzieć, iż przed samym rozpoczęciem jazdy, należy przyjąć odpowiednią pozycję. Stopy trzeba równo rozstawić na podestach. Sterowanie deskorolką elektryczną regulowane jest za pomocą odpowiedniego nacisku a także i balansu ciała. Trzeba balansować ciałem oraz przechylać je albo do przodu albo do tyłu. Co jest również ważne, każde koło deskorolki elektrycznej, napędzane jest za pomocą własnego silnika. Trzeba także wiedzieć, iż w zależności od kąta nachylenia podestu, zależy bezpośrednio prędkość jazdy na deskorolce elektrycznej. Wysokiej jakości deskorolka elektryczna cechuje się poniższymi parametrami:

  • posiada ona akumulator tak zwany ,,litowo-jonowy”,
  • deskorolka elektryczna wysokiej jakości powinna mieć mocne, najlepiej gumowe opony z bieżnikiem,
  • deskorolka elektryczna powinna mieć specjalny poziom ochrony IP 54 (gwarantuje on ochronę i zapobiega rozbryzgom wody, np. z kałuży)
  • deskorolka elektryczna może być wyposażona w głośniki z funkcją Bluetooth,
  • może posiadać ona podświetlane koła, daje to duże bezpieczeństwo podczas jazdy w nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *