Ach, prostota…

Długie, gładkie i proste włosy nie wychodzą z mody. Aby jednak osiągnąć pożądany efekt, włosy muszą być zdrowe i zadbane. Jednocześnie, mało która z nas ma idealnie proste włosy. W ruch idzie więc prostownica, która ma na celu pomóc nam osiągnąć perfekcyjnie proste pasma. Czy jednak używanie prostownicy, nie sprawi, że nasze włosy staną się matowe, łamliwe i przesuszone? Nie, jeśli będziemy pamiętać o używaniu prostownicy do włosów w odpowiedni sposób. Proste włosy to marzenie wielu kobiet. Przy dzisiejszych możliwościach technologicznych, możliwe do zrealizowania w bezpieczny dla włosów sposób.

Prostownice dostępne na rynku

Minęły już czasy, kiedy dostępne było kilka modeli, niezbyt spełniających wymagania klientek. Obecnie osoby, które pragną cieszyć się zdrowymi, prostymi włosami nie muszą martwić się o zniszczenie włosów, jeśli tylko będą pamiętać o kilku zasadach. Jakie prostownice do włosów są obecnie dostępne na rynku? Oto rodzaje, na które szczególnie warto zwrócić uwagę:

Pierwsze są najpopularniejsze i względnie bezpieczne dla włosów. Są też najbardziej przystępne cenowo. Drugie, ze względu na tytanowe płytki nagrzewają się równomiernie i są zabezpieczone przed wahaniami temperatury, dzięki czemu włosy nie są narażone na zniszczenia. Ostatni rodzaj jest nowością. W tych prostownicach do włosów wytwarzają jony naładowane ujemnie. Dzięki temu włosy nie elektryzują się i nie puszą. Są gładkie, błyszczące i podatne na dalszą stylizację. A jak bezpiecznie stylizować włosy za pomocą prostownicy? Poniżej kilka zasad, które pozwolą ci na korzystanie z prostownicy, bez szkody dla twoich włosów:

  • używaj prostownicy na czyste włosy
  • stosuj wysokiej jakości urządzenia
  • używaj produktów, mających na celu ochronę twoich włosów przed wysoką temperaturą
  • raz na jakiś czas odpuść sobie stylizację
  • pamiętaj o regularnym nawilżaniu włosów, stosując odżywki, oraz raz na tydzień lub dwa, maskę do włosów
  • korzystając z prostownicy, używaj możliwie niskiej temperatury

Kupując prostownice, zwróć uwagę na jakość wykonania urządzenia. Dobra prostownica powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, posiadać dość szerokie płytki grzewcze i mieć możliwość regulacji temperatury. Warto również pamiętać, że mimo, iż urządzenie to służy do prostowania włosów, za pomocą prostownicy jesteśmy w stanie zrobić sobie loki i fale. Oczywiście wymaga to trochę wprawy, ale w internecie można znaleźć bardzo dużo poradników, dotyczących wszelkiego rodzaju stylizacji za pomocą prostownicy do włosów. Jeżeli natomiast marzysz o idealnie prostych włosach ma dłuższą ilość czasu, a nie chcesz codziennie prostować włosów, możesz udać się do fryzjera, na zabieg keratynowego prostowania. Pozwoli ci to cieszyć się efektem prostych włosów nawet do trzech miesięcy. Jeśli jednak lubisz różnorodność i cenisz sobie częste zmiany w swoim wyglądzie, domowe stylizacje za pomocą prostownicy to zdecydowanie opcja dla ciebie.

Zobacz ranking: TOP 10 najlepsze prostownice do włosów – ranking

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *