Gdy tylko zaczynamy czytać artykuły w Internecie na temat zdrowia – zewsząd pojawiają się pomysły na koktajle odchudzające, przygotowywane na bazie naturalnych składników. Czy naprawdę warto zaprzątać sobie nimi głowę? Oczywiście, że tak i to nie tylko na wiosnę, ale także w ciągu całego roku kalendarzowego, nawet wtedy, gdy jest zima, a my ukrywamy się za grubymi swetrami. Koktajle odchudzające, bez względu na porę roku, w której jej pijemy, zawsze mają moc witamin, niezbędnych dla naszego codziennego funkcjonowania. Oprócz tego, że świetnie regulują spadek wagi, to jeszcze dostarczają wszelkich składników, dzięki którym nasze ciało nie męczy się podczas ćwiczeń mających zmniejszyć nasze posiadanie tkanki tłuszczowej. Najlepiej na koktajle nadają się świeże warzywa i owoce na bazie chudego mleka, mleka sojowego lub zwyczajnej, niegazowanej wody. Dziś podsuniemy Wam pod nos kilka ciekawych pomysłów na koktajle odchudzające, a dodatkowo wzmacniające.

Koktajle odchudzające – bez cukru, a jednak smaczne

Prawdziwym rajem dla smakoszów koktajli odchudzających jest sezon letni. Wtedy owoce sezonowe są tanie jak barszcz i na ich bazie przygotowywać można wiele różnych i smacznych specjałów. My na pierwszy ogień polecamy koktajl z mleka sojowego oraz zmiksowanych borówek. Borówki mają w sobie substancje hamujące nasz głód i w połączeniu z odżywczymi zaletami soi doskonale będą syciły nasz żołądek, ocalając nas przed gorączkowym szukaniem w lodówce czegoś słodkiego. Tak przygotowany koktajl odchudzający jest niebywale słodki. Jeśli nie mamy dostępu do borówek amerykańskich, możemy wykorzystać klasyczne, polskie jagody. W smaku są bardzo podobne.

Koktajle odchudzające na bazie warzyw

Także są smaczne i jeśli dodamy do nich odrobinę ziół w celu podkreślenia smaku, staną się z pewnością jednym z naszych ulubionych specjałów. Z warzyw najczęściej stosowanym do wyrobu koktajli jest marchew. My polecamy koktajle odchudzające z marchwi, pietruszki, brokułów i pora z dodatkiem niegazowanej wody. Wszystkie warzywa wyciskamy w sokowirówce. Dolewamy wody, by przecier stał się nieco rzadszy, można doprawić ziołami i solą do smaku. Taki koktajl poleca się pić na śniadanie, obiad lub także kolację.

Koktajle odchudzające – zalety

  • Pozwalają przyśpieszyć przemianę materii – więcej.
  • Dzięki nim szybciej spala się tłuszcz.
  • Są łatwe i proste w przygotowaniu.
  • Nie trzeba wydawać zbyt wiele pieniędzy, by przygotować je w domu.
  • Po schłodzeniu można je przelać do naczynia i zabrać ze sobą do pracy.
  • Dostarczają do organizmu witaminy.
  • Zastępują dania płynne w ciągu dnia.
  • Można w dowolny sposób łączyć ze sobą smaki, za każdym razem odkrywając coś innego.

Do picia koktajli odchudzających na bazie owoców i warzyw przyznaje się wiele gwiazd, aktorek, modelek i piosenkarek. Moda na zdrowy styl życia sprawiła, że koktajle odchudzające coraz częściej goszczą w naszych domach, podnosząc naszą kondycję, wpływając na zgrabniejsze sylwetki. Dzięki nim zaczynamy odżywiać się bardziej świadomie i z dbałością o to, co trafia do żołądka i jelit.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *